آخرین اخبار

بهترین و بدترین فیلم های دفاع مقدس کدام‌اند؟

09:01:11 1400/07/04


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، این شبکه به مناسبت چهلمین یکمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس، در برنامه «ترین ها» روز جمعه، دوم مهر مروری بر سینمای دفاع مقدس داشت.

برنامه «ترین ها» روز جمعه دوم مهر بهترین فیلم های حوزه دفاع مقدس را  از بین ۱۰ فیلم سینمایی «ایستاده در غبار»، «ملکه»، «تنگه ابوقریب»، «اتوبوس شب»، «ویلایی ها»، «روز سوم»، «شیار ۱۴۳»، «دوئل»، «چ» و «۲۳ نفر» از نگاه مخاطبان رادیو صبا معرفی کرد.

«ترین ها» در طول هفته در فضای مجازی اسامی این فیلم ها را مطرح می کند تا در زمان پخش برنامه به کمک شنوندگان به ترین ها از نظر مخاطبان برسند. فیلم «ایستاده در غبار» از نگاه مخاطبان رتبه اول بهترین فیلم دفاع مقدس را کسب کرد و فیلم های «ملکه» و «تنگه ابوقریب» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.
در همین راستا هادی حجازی فر، بازیگر نقش احمد متوسلیان در فیلم «ایستاده در غبار» مهمان تلفنی این برنامه شد و با شاهین جمشیدی مجری برنامه درباره نقش خود در این فیلم گفت‌وگو کرد.
حجازی فر درباره نفش خود در «ایستاده در غبار» گفت: من برای بازی این نقش دو راه بیشتر نداشتم برای شناخت شخصیت احمد متوسلیان، یا باید به صدای های ضبط شده که مرا عملا هدایت می کرد یا به  حافظه عاطفی خودم روجوع می کردم.
وی درباره تاثیرگذاری کاراکتر احمد متوسلیان بر خودش افزود: این تاثیر دوطرفه بوده هر دو روی هم تاثیر گذاشتیم، من باید این شخصیت را بازی می کردم نه اینکه آن را ستایش کنم و تمام تلاشم را کردم و تاثیر گذاری شخصیت فیلم روی من بعد از پایان فیلم برداری شروع شد و این شخصیت روی من تاثیر گذاشت.
در پایان بازیگر نفش احمد متوسلیان گفت: خدا را شکر نتیجه کار خوب شد، که هم کارگردان راضی بود، هم مردم و در نهایت خانواده شهید متوسلیان.

در این برنامه در بخش «زرشک زرین» که با اجرای شهره احمدوند راهی آنتن می شود، سه تا از ضعیف ترین فیلم های دفاع مقدس معرفی شد که مخاطبان در فضای مجازی ترین ها، فیلم «چهار اصفهانی در بغداد» را انتخاب کردند و «زرشک زرین» برنامه به این فیلم تعلق گرفت.

برنامه «ترین ها» روزهای جمعه ساعت ۱۷ به تهیه کنندگی نازنین حاج سیف الله، اجرای شاهین جمشیدی، پژوشگری مریم اویسی و شهره احمدوند و نویسندگی فرزانه عرفانی تبار راهی آنتن صبا می شود.

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی